Takipçilere Hitap Edin

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlığı Ajansı

Potansiyel müşterileri çevrimiçi hedefleyin, etkileşim kurun ve ziyaretleri satışa dönüştürün

Sosyal Medya Servisleri

Sosyal medya, müşterilerle bağlantı kurmak, işletmelerin çevrimiçi itibarını geliştirmesi için etkili bir yöntemdir.

Yüksek Erişime Ulaşma

Düzenli sosyal medya pazarlama faaliyetleri ve dikkat çeken içerik oluşturma stratejisi sayesinde, müşteri katılım düzeylerini önemli ölçüde artırın.

Marka Algısı Oluşturma

Daha fazla gelen potansiyel müşteri için markanızın varlığını sosyal medyada oluşturun.

Satışları ve Ziyaretleri Artırma

Sosyal medya, işletmeniz için geleneksel pazarlamanın üretemediği bir satış imkanı sunar.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya aktiviteleri, işletmenizin farkındalığını sürdürmek ve hedef kitlenize günlük veya haftalık olarak ulaşmak için yapılır. Etkili bir sosyal medya yönetimi stratejisi, markanızın çarpıcı bir şekilde sunulmasını ve tutarlı bir stratejinin oluşmasını sağlayan uygulamaların bütünlüğüdür.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı, markanız hakkında bilincin yayılmasına yardımcı olmak ve satışları teşvik etmek için tercih edilir. Etkin bir sosyal medya desteği, işiniz için çok sayıda hedefe yönelik trafik sunar ve işletmenizin marka imajını oluşturmanıza yardımcı olur.

Devamını Oku

Yenilikçi ve güncel bir sosyal medya danışmanlığı planı, çoklu platformlara kolayca yayılabilir. Her bir tavsiye, işletmenizi ve ürünlerinizi tanıtmanız için fırsat niteliğindedir. Danışmanlık süreci birebir uygulamaları içermez, farklı şekillerde ve zaman dilimlerinde kendi tarafınızdan istediğiniz zaman kullanılabilir.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal reklamlar, hayranlarınız ve müşterilerinizle doğrudan iletişim kurmanızı, önemli haberleri ve promosyonları potansiyel olarak büyük çevrimiçi kitlelere duyurmanızı sağlar.

Sosyal Medya Reklam Mecraları

Ücretli Sosyal Medya Reklamcılığı, işletmenizin mesajlarını, ürün veya hizmetlerini hedef kitlenize aktarır.

Facebook

Facebook’u her gün ziyaret eden 2 milyardan fazla kişi ile Facebook, belirli kitlenizi hedeflemek ve işletmenizin marka bilinirliğini artırmak için harika bir fırsat sunuyor.

Sponsorlu Reklamlar

Facebook Sponsorlu Reklamları, işletmenize geniş bir hedef kitleyi hedefleyerek öne çıkarılan reklamlar oluşturmaktır. Sponsorlu reklamları kullanarak, web sitenizin trafiğini artırmanız için sponsorlu içerikler yayınlayabilirsiniz.

Gönderi Reklamları

Gönderi reklamları, temel olarak normal bir gönderiyi ön plana çıkarmanın ve daha geniş bir kitle ile paylaşmanın, daha yüksek beğeni, daha fazla etkileşim edinmenin bir yoludur. Gönderi reklamı kampanyaları, kitle katılımını artırmak istediğinizde en iyi performansı gösterir.

Görseller ve Dönen Reklamlar

Büyüleyici görsel reklamları, kullanıcıların Facebook’da işletmenizi fark etmesini sağlayarak ürün ve hizmetleriniz için farkındalığı artırmanıza yardımcı olur ve oluşturması çok kolaydır. Tanıtıcı görsel reklamları, basit, tıklama ve dönüşüm odaklı bir reklam türüdür. Kampanyaya yalnızca 1 adet resim yüklenebilir ve dönen reklamlara benzer şekilde harici bir URL’ye de bağlantı verilebilir.

Dönen reklamlar ise, birden fazla resim veya video yüklenebilmesine imkan verir. Bu reklam türüne, birden çok harici web sitesi url adresi eklenebilir. Dönen reklamların gösterildiği kullanıcılar el ile görselleri sağa veya sola kaydırabilir. Markanız veya ürününüzle ilgili görsel bir hikaye anlatan etkileşimli reklamlar oluşturmak için idealdir.

Hikaye Reklamları

Hikaye reklamları, görüntülerken hikayeler arasında görünür. Instagram hikayeleri arasındaki resim, video ve GIF reklamlar Öykü reklamları olarak bilinir. Bu reklamlar, reklamın üst kısmında belirtilen küçük bir “Sponsorlu” reklam öğesi olmayan bir hikaye gibi görünür. Bu reklamların en büyük avantajı, çok dikkat çekmeleridir. Hikayeler arasında göründükleri için, standart haber feed’inde mümkün olan en kısa sürede reklamınızı kaydırarak dikkat dağınıklığı veya dikkatsizlik olmadan kitlenin tüm dikkatini çekersiniz. Başlık reklamlarını, gövde metinlerini veya CTA düğmelerini ekleyemediğinizden öykü reklamları özelleştirme olmasa da, büyük bir hedef pazarın dikkatini çekmenin en iyi yollarından biridir. Harekete geçirici mesaj, kitleleri doğrudan web sitenize veya diğer açılış sayfalarına yönlendiren hızlıca kaydırma özelliğinin şeklini alır. Bu hikaye reklamları 24 saat sonra sona eriyor ve bu nedenle, işletmenizin sınırlı süreli tekliflerini ve promosyonlarını paylaşmak için sıklıkla kullanılması önerilir. İşiniz ilgili her şeyi bu reklam öyküleri aracılığıyla tanıtabilir ve işletmeniz için diğer reklamlarda olduğu gibi hedef kitlenizi de seçebilirsiniz.

Etkinlik Reklamları

Sıklıkla çeşitli iş etkinliklerine katılırsanız veya bu etkinliklere katılırsanız, bu tür reklamlar, kelimeyi Facebook’ta yaymanız için en uygun olanıdır. Etkinlik reklamları, Facebook’taki etkinliklerin bilinirliğinin artırılmasına, RSVP’lerin ve bilet satışlarının artmasına yardımcı olabilir. Etkinlik reklamlarıyla, etkinliklerle ilgilenen kullanıcılar hedeflenebilir ve geçmişe ilgi gösteren kullanıcılar yeniden hedeflenebilir.

Sayfa Reklamları

Sayfa Reklamlar gibi, adından da anlaşılacağı gibi, sayfanızı artırmak için reklam türleri değil. Facebook Sayfasının amacı, reklamınızın markanızla ilgilenen kullanıcıları ve Facebook’ta paylaştığınız yayınları hedef kitleniz ile buluşturmaktır. Sayfa reklamları, kullanıcılara harekete geçirici mesajlar sunar ve tanıtılan sayfayı beğenmelerine yardımcı olur.

İş İlanı Reklamları

İş ilanı reklamları, bir Facebook iş sayfasına yönetici erişimi olan bir işverenseniz, tüm iş ilanları, sayfanızda görünen bir sekme olan iş işaretlerinde görünecektir. Yayınladığınız iş ilanları, kullanıcıların haber beslemelerinde, yer işaretlerinde ve işletme sayfanızdaki diğer yayınların yanında ulaşılabilir hale gelir. İş ilanlarınızı daha fazla başvuru sahibinin iş açılışınızı görmesini istiyorsanız, gönderinizin sayısını artırabilirsiniz. Bu Facebook reklam tipi, görüntüleyenlerin içerik indirmesini ve Facebook’tan ayrılmadan benzersiz teklifinize kaydolmasını sağlar. Bir izleyici formu doldurduktan sonra, e-posta adresleri Facebook reklam hesabınızda saklanır.

Başvuranlar yayına yanıt verdiğinde, tam adı, e-posta adresi, telefon numarası, yer, eğitim ve iş deneyimi dahil olmak üzere profillerinde bulunan bilgilerle önceden doldurulmuş bir forma yönlendirilir. Başvuru sahibi bu bilgileri gözden geçirebilir ve düzenlemeler veya silme işlemleri yapmayı seçebilir. Başvurunuzu aldıktan sonra başvuru sahibine Facebook Messenger ile cevap verebilirsiniz.

Uygulama ve Alışveriş Reklamları

Uygulama reklamları, mobil uygulamalarının bilinirliğini artırmaya ve indirme ve yükleme sayısını artırmaya yardımcı olur. Mobil uygulama reklamları, bu hedefleri karşılamak için mükemmel seçimdir. Reklamlar, CTA olarak “Yükle” düğmesini içerir. Kullanıcılar bu düğmeyi tıkladığında, Play Store veya App Store mağazasında yer alan uygulamanızın yükleme sayfası hemen açılır. Bu reklam seçeneği, Facebook kullanıcılarının uygulamayı bir kez tıklatarak yüklemeleri ve ardından kullanımlarının izlenmesi nedeniyle mükemmel bir dönüşüm oranı yakalamanıza olanak tanır.

Alışveriş reklamları ise, Facebook’un koleksiyon reklam biçimidir. Bir Alışveriş reklamı kampanyası, doğrudan web sitenizden satılan birkaç farklı ürünü sergilemenize olanak tanır. Bu format, izleyicilerin markanızı keşfetmesini ve ürün tekliflerinizi görsel ve etkileşimli bir şekilde incelemesini ve satın almasını çok kolaylaştırır.

Video Reklamları

Video reklamları, şirketinizi vurgulayan hareketli görüntü, ses ve diğer özelliklerle uzun bir hikayeyi anlatmanızı sağlar. Video reklam kampanyaları, kitlenizle görsel olarak etkileşim kurmanıza izin verdiği için her zaman yüksek etkiye sahiptir. Sesli ve sessiz biçimde yayınlanan videolar, yatay reklam biçimini destekler. Reklam videoları, 30 saniye süresince gösterilebilir.

Yerel Reklamlar

Yerel farkındalık reklamları, Facebook’un konum tabanlı hedefleme metrikleri ve verileriyle en iyi şekilde çalışır. Bu reklamlarla, mağazanızın yakınında bulunan kişilere ulaşabilirsiniz. Yerel reklamlar için ‘şimdi arayın’ veya ‘mesaj gönder’ düğmesi gibi farklı harekete geçirici mesajlar ekleyebilirsiniz.

Yeniden Hedefleme ve Pazarlama

Müşterilerizi yeniden kazanmak için kullanılan yeniden pazarlama opsiyonu, sitelerinizi ziyaret eden, ürünlerinizi satın alan, satın almaktan vazgeçen veya etkinliklerinize katılan kitlelerin tamamını hedefler. Potansiyel kitlelerinize gösterilmeye hazır olan güvenlerini ve sadakatini artıran bir reklam içeriği oluşturulur.

Twitter

Uyarlanmış Tweet’leri, Tanıtılan Trendleri veya Tanıtılan Hesapları, Twitter’da uyarlanmış kitleler ve şaşırtıcı katılım için hedefe yönelik etiketler için çalıştırın.

Trend Topic Reklamları

Trend Topic kamapnyaları, markaların, sayfanın sol tarafında, Keşfedin sekmesinde ve mobil uygulamada görünen trend konuları listesinin en üst kısmına bir hashtag ekler. Bu Twitter reklamı, kullanıcıları markalı etiketinizi görmelerini sağlar ve marka bilinirliğini yaymayı amaçlar.

Gönderi Reklamları

Twitter Gönderi Reklamları, arama sonuçlarının en üstünde görünür ve katılımı ve erişimi artırmak için mükemmel bir yöntemdir. Diğer reklam seçenekleri gibi, markanızı takip etmeyen kişiler tarafından paylaşılabilir, beğenilebilir ve yeni etkileşimler sağlayabilir.

Website Reklamları

Web sitesi reklamları kampanyası, trafiği ve dönüşümleri hızlı bir şekilde artırmayı hedefleyen işletmeler için uygundur. Bu reklam türü, Twitter’ın kullanıcılarla ilgili bilgilerini kullanarak, web sitenizin tıklama, dönüştürme veya başka bir şekilde etkileşim kurma olasılığı en yüksek olan kullanıcıları hedefler. Web sitesi reklamları, hedef kullanıcıların tweet akışlarında ve arama sonuçlarında sergilenir. Her bir reklam bloğu bir başlık, resim, bağlantı ve harekete geçirici mesajlar içerir.

Profil Reklamları

Profil reklamı kampanyaları, Twitter için nispeten yeni olan işletmeler için mükemmeldir, çünkü takipçi sayınızı artırmak için etkili bir çözümdür. Bu kampanyalar, hedef kitlenizin profillerini hedefler ve sizi takip etmeye ikna eder. Takipçiler kampanyası iki farklı şekilde çalışabilir; Reklamlarınıza bir Tweet eklerseniz, profiliniz ve Tweetiniz hedef kullanıcıların akışlarında görünecektir. Bir Tweet eklemezseniz, profiliniz yalnızca hedef kullanıcıların “Takip önerileri” alanlarında görüntülenir.

Uygulama Reklamları

Uygulama yüklemeleri veya etkileşim kampanyaları, özellikle hedeflenen kullanıcıların uygulamanızı indirmesi için kullanıma sunulmuştur. Bu reklamlar yalnızca mobil Twitter yayınlarında görünür ve kullanıcıların sadece tıklayıp indirmesini kolaylaştırır. Bu reklamcılık, uygulamanızı zaten sahip olan kullanıcılar üzerinde de çalışır. Bu reklam türü için uygulama reklamınızda belirli alanlara yönlendirme yapmak için Deep Linking’i tercih edebilirsiniz.

Video Reklamları

Bu kampanya türü ile videonuzu hedef kitlenize bir başlık, açıklama ve harekete geçirici mesaj düğmesiyle gösterebilirsiniz.

Yeniden Hedefleme ve Pazarlama

Yeniden pazarlama ve hedefleme özelliği, potansiyel olarak hedeflediğiniz kitlenin pasif reaksiyonlarına yönelik bir kez daha ürün veya hizmetlerinizin reklamlarını göstermektir. Markanızı, ürün ve hizmetlerinizi kullanıcılarınıza hatırlatırken web sitenizin tekrar ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Böylece, edinilen hedef kitlenizi elinizde tutmuş olup, reklam maliyetlerinizi azaltırsınız.

Instagram

İzleyicilerinize ilham verin ve takipçileri, beğenileri ve yorumları kazanmak için sponsorlu kampanyalar ve promosyonlarla birlikte görüntülü içerikle farkındalık yaratın.

Sponsorlu Reklamlar

Instagram Sponsorlu Reklamları, daha hedefli bir kitleye ulaşmak ve web sitenizin trafiğini artırmanız için sponsorlu içerik yayınlamanıza olanak tanır.

Görseller ve Dönen Reklamlar

Tanıtıcı görsel reklamı türü, çerçevede yalnızca 1 resme izin verir. dönen reklamlar gibi, harici bir URL’ye de bağlantı verebilirsiniz.

Dönen reklamlar ise kullanıcılar arasında gezinmek için birden fazla resim eklemenizi sağlar. Yayınlanan reklamlarda tıklamayla tetiklenen harici sitelere de bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Hikaye Reklamları

Instagram Hikayeler Reklamları, kısa videolar veya fotoğraflar göstermekten oluşan yeni bir reklam türüdür. Bu videolar veya fotoğraflar, bir kullanıcı takip ettikleri kişilerin Instagram hikayelerini incelediğinde görünür. Instagram hikaye reklamlarının eklenmesiyle, farklı kullanıcı davranışlarına sahip üyeler farklı şekillerde hedeflenmektedir.

Uygulama ve Alışveriş Reklamları

Uygulama reklamı türü, Android ve Ios uygulamalarına özeldir ve yalnızca Mobil cihazlarda çalışır. Bir uygulama satıyorsanız, bu sizin için idealdir. Uygulama reklamları, kullanıcıları uygulamanızı telefonlarına veya tabletlerine yüklemeye teşvik eder. Ayrıca, kaç kişinin uygulamanızı yüklediğini ve kaç kişinin kayıt yaptığını ve uygulamaya nasıl giriş yaptığını izler.

Instagram Alışveriş Reklamları ise, işletmelerin resimlerinde öne çıkan ürünleri bir düğmeye dokunarak sorunsuz bir şekilde satmalarını sağlayan bir özelliktir.

Video Reklamları

60 saniyeye kadar süren sesli ve sessiz videoları paylaşabilirsiniz. Ayrıca harici bir URL’ye bağlanma özelliğini de içinde bulundurur.

Yeniden Hedefleme ve Pazarlama

Yeniden pazarlama reklamlarının görüntülenmesi için ilk olarak Facebook eşleştirmesi yapılması gereklidir.
Facebook yeniden pazarlama entegrasyonundan sonra yeniden pazarlama içerikli reklamlarınızı Instagram’da gösterebilirsiniz. Yeniden pazarlama özelliği, bir ürün sayfasına yapılan her ziyaret kaydeder ve daha önce web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilgili sayfalara tekrar giriş yapmalarına olanak verir.

LinkedIn

LinkedIn, Sponsorlu İçerik, Sponsorlu Posta ve Metin Reklamları aracılığıyla profesyonellere pazarlama yaparken ve B2B liderleri oluştururken tercih edilen platformdur.

Sponsorlu Reklamlar

Özellikle bir varlığı, web seminerini tanıtmak veya şirket sayfası yayınlarınızı Sponsorlu İçeriğe dönüştürmek için içerik reklamlar oluşturun. Her iki şekilde de, yeni şirket sayfa takipçilerinin ilgisini çekmek, potansiyel müşteriler ve yeni işler oluşturmak veya sadece marka bilinirliği oluşturmak için içeriğinizi kullanabilirsiniz.

Sponsorlu InMail Reklamı

Doğrudan LinkedIn gelen kutusunda hedef kitlelerinize ulaşın. E-postadan daha fazla dönüşüm sağlayan kişiselleştirilmiş mesajlar gönderin.

Dinamik Reklamlar

Dinamik reklamlar, kitle etkinliklerine uyacak şekilde son derece tasarlanmıştır. Dinamik reklamlar, reklam kopyanızı yaratıcı bir şekilde oluşturmanızı, etkileşim ve dönüşüm amacıyla harekete geçirici mesajınızı yayınlamanızı sağlar. LinkedIn üye profillerinden gelen ziyaretler, gerçek ve potansiyel müşterileriniz ile iletişim kurmak için de kullanılabilir.

Metin Reklamları

LinkedIn, Google Reklamlarına benzer şekilde, mesajınızı yüksek oranda hedeflenmiş bir kitlenin önüne çıkarmak için basit Metin Reklamları görüntülemenizi sağlar.

İş İlanı Reklamları

LinkedIn iş ilanı reklam seçeneğinde, şirketler ve şahıslar için reklamlar sergilenebilir. Gelişmiş hedeflemeler yapılabilen iş ilanı reklamları, iş unvanına, iş işlevine, kıdem, okul, becerilere, yaşa, cinsiyete ve daha fazlasına göre segmentlere ayırma özelliğini de içerir.

Yeniden Hedefleme ve Pazarlama

LinkedIn’de yeniden pazarlama reklam içeriği kullanarak web sitenizin ziyaretçilerini yeniden hedefleyebilirsiniz.

Markanızın Duygusal Etkilerini Keşfedin