Etiget Google Ads Başarı Hikayesi

Etiget, Dinamo Dijital ile Google Ads Performansını kısa sürede yükseltti ve satışlarını artırdı!

Gün(ler)

:

Saat(ler)

:

Dakika(lar)

:

Second(s)

2 aylık bir süre içerisinde mevcut bütçe ile erişimler ve satışlar artırılmıştır.

01

Talepler & Hedefler

Dinamo Dijital ile çalışmadan önce günlük 6 satış kapasitesine sahip olan LG Destek firması, Google Ads çalışmalarının başlatılması gerektiğini ve satışlarının artmasını hedeflediğini Dinamo’ya iletti. Detaylı incelemeler ve analizler sonrasında bir çalışma planı ve stratejisi oluşturuldu. Hedefimiz, günlük reklam kampanyası maliyetlerini düşürmek, daha nitelikli müşteriler edinmek, erişim oranlarını yükseltmek ve satışların sayısını artırmaktı.

02

Planlama ve Strateji Oluşturma

Planlama ve stratejilerimiz doğrultusunda her ürün için ayrı reklam yayınlanmasına, her üründe farklı reklam metinlerinin kullanılmasına ve ayrı kampanyaların açılmasına karar verdik. Bu sürede ayrıntılı bir rakip analizi ve anahtar kelime araştırması raporu oluşturduk. Ayrıca, hesabın bütçe optimizasyonunu ve anahtar kelime optimizasyonu çalışmalarını da gerçekleştirdik.

03

Sorunların Tanımı ve Tespiti

Hesabın ilk düzenlenmesi sırasında birçok sorunla karşılaştık. Bu sorunlardan en önemlilerinin, aşırı derecede yüksek tıklama başı maliyetler ve hedefler ile uyuşmayan reklam kampanyaları olduğunu tespit ettik. Reklam bütçesinin hızlı tüketilmemesi için tüm kampanyalara reklam zamanlayıcısı tanımladık. Böylece, günlük bütçenin korunmasını ve daha verimli olarak yeni güne başlamasını sağladık. Alışveriş reklamları kapsamında ise, ürünleri 0,36 kuruş TBM ile ilk 3 pozisyona konumlandırdık. Son olarak, günlük satış sayısında 28 rakamını gördük.

Google Ads Kampanya Yönetimi Nasıl Başarıya Ulaştı?

Kampanyaların başarıya ulaşması için aşağıdaki Google Ads kanallarını kullandık:

icon_00ARAMA REKLAMLARI

icon_00ALIŞVERİŞ REKLAMLARI

icon_00TELEFON ARAMALARI

Daha iyisini hayal edin

PPC kampanyalarınızdan daha fazla dönüşüm etmeye hazır mısınız? Google Ads ve diğer PPC kanallarında sizi hedeflerinize ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.